Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Technológie

IN-HOUSE laboratórium

2 minúty čítania Zverejnené 5. 4. 2022

Zubné náhrady

Priamo na klinike máme laboratórium, v ktorom denne pre našich pacientov vyrobíme stovky nových zubov. Vďaka našim zubným technikom a systémom, s ktorými pracujeme, ich dokážeme vyrobiť presne na mieru každému pacientovi. Okrem toho vieme povedať aj konkrétny termín, kedy budú nové zuby hotové. Dovtedy náš zubný technik v 3D tlačiarni vyrobí dočasné – provizórne zuby. Na trvalú náhradu pacient zvyčajne čaká 7-10 dní. Takto poctivo, rukami profesionála vyrobená zubná náhrada, vydrží desiatky rokov a pri správnej starostlivosti aj do konca života.  

Pre pacienta hľadáme najlepšie možné riešenie a pred tým, ako mu nasadíme nové zuby, kontrolujeme každý detail, ktorý môže vplývať nielen na funkciu zubov, ale aj na estetiku úsmevu. Vďaka precíznej práci lekárov a zubných technikov sa málokedy stane, že by sme nové náhrady museli opravovať. Ak si to však špecifická situácia vyžaduje, takéto úpravy vieme častokrát urobiť na počkanie. Pacient od nás bez zuba neodíde. Pokiaľ si výroba novej náhrady vyžaduje určitý čas, dostane od nás dovtedy provizórne riešenie.

Všetky zubné náhrady vyrábame na mieru. To sa nám darí predovšetkým vďaka zubným technikom, ktorých máme priamo na klinike. Prináša to veľké výhody pre všetkých:

  • Zubný technik je prítomný pri výbere farby, vidí pacienta, vníma celkovú harmóniu tváre a ľahšie tak vyberie ideálny tvar zubov.
  • Je prítomný pri skúškach prác a hneď vidí, ak je potrebné niečo upraviť.
  • Nestrácame čas presunom prác z kliniky do zubného laboratória a ak sú potrebné úpravy, robíme ich rýchlo.
  • Výhody sú neodškriepiteľné aj pri zaúčacom procese našich nových lekárov – Schill Academy, kedy im pohľad zubného technika pomôže v lepšom a rýchlejšom učení špecifík protetickej stomatológie.

Protetické práce sú vďaka tomu oveľa presnejšie a estetickejšie, ako keby nové zuby vyrábal len stroj alebo externý technik.

Digitalizácia procesov nám uľahčuje každodennú prácu v laboratóriu. Bez technika a jeho ručnej práce by bola však bezvýznamná. Spoločne sa dopĺňajú a vytvárajú celok, vďaka čomu vám dokážeme vyrobiť dokonale sediacu zubnú náhradu.

Štítky

Technológie

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka