Röntgen zubov môže odhaliť skryté problémy

Röntgen alebo skrátene RTG vyšetrenie by malo byť súčasťou každej preventívnej prehliadky u stomatológa. Nie všetky problémy ústnej dutiny a chrupu totiž možno spozorovať voľným okom, a to aj napriek tomu, že „voľné oko“ patrí v tomto prípade špecialistovi v obore. V takýchto prípadoch je röntgen skvelým pomocníkom, ktorý pomôže odhaliť skryténedostatky rôzneho charakteru.

  1. Čo všetko röntgenová snímka prezradí?

    Výsledkom RTG zubov je snímka pevných tkanív v oblasti ústnej dutiny, z ktorej vie zubný lekár vyčítať široké spektrum rôznych skrytých problémov. Od medzizubných kazov, cez kazy ukryté pod zubnou výplňou až po nálezy na koreňoch zubov, a to všetko je len začiatok. Okrem toho vie röntgen upozorniť na zvláštne anomálie či hroziace choroby, počínajúc napríklad cystami. Takýto snímok zobrazí aj tie zuby, ktoré sa ešte neprerezali. U malých pacientov to môžu byť zuby trvalé, u dospelých zase zuby múdrosti alebo nadpočetné zuby, ktoré teda rozhodne majú overenú receptúru, ako človeka potrápiť.

  2. CT zubov – čo to je a na čo slúži?

    CT je skratka anglického termínu computer tomography, ktorý možno do slovenčiny preložiť ako počítačovú tomografiu. Takýto prístroj zhotovuje podobné dvojrozmerné fotografie ako röntgen,urobí ich však niekoľko stoviek v rôznych projekciách a z nich potom vytvorí priestorový obraz. Jeho využitie je naozaj mnohopočetné, no najčastejšie sa využíva pri navrhovaní optimálneho tvaru,dĺžky,priemeru a umiestnenia zubného implantátu. Zhotovenie CT snímky je rovnako ako pri RTG snímkach úplne bezbolestné. Počítačová tomografia má však narozdiel od nich schopnosti vysokého rozlíšenia, takže výsledný záber z CT-čka je omnoho detailnejší.

    U nás v Schill Dental Clinic využívame v oblasti RTG inovatívnu digitálnu technológiu. Vďaka nej je zhotovovanie snímok záležitosťou niekoľkých sekúnd a pacientovi sa dostáva podstatne oveľa menej škodlivého žiarenia ako pri klasickom röntgene. Digitálny systém zachytenia rtg žiarenia nám umožňuje tvorbu kvalitnejších fotografií, ktoré našim lekárom sprostredkujú lepšiu viditeľnosť, a teda následne aj vám podrobnejšie a presnejšie informácie.

Ak sa teda chcete o svojom chrupe dozvedieť viac, vidieť ho z celkom iného svetla a zistiť, či je všetko tak, ako má byť, neváhajte a objednajte sa na prehliadku k našim stomatológom.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.