Röntgen zubov môže odhaliť skryté problémy | Schill Dental Clinic

MENU

Röntgen zubov môže odhaliť skryté problémy

Röntgen alebo skrátene RTG vyšetrenie by malo byť súčasťou každej preventívnej prehliadky u stomatológa. Nie všetky problémy ústnej dutiny a chrupu totiž možno spozorovať voľným okom, a to aj napriek tomu, že „voľné oko“ patrí v tomto prípade špecialistovi v obore. V takýchto prípadoch je röntgen skvelým pomocníkom, ktorý pomôže odhaliť skryténedostatky rôzneho charakteru.

  1. Čo všetko röntgenová snímka prezradí?

    Výsledkom RTG zubov je snímka pevných tkanív v oblasti ústnej dutiny, z ktorej vie zubný lekár vyčítať široké spektrum rôznych skrytých problémov. Od medzizubných kazov, cez kazy ukryté pod zubnou výplňou až po nálezy na koreňoch zubov, a to všetko je len začiatok. Okrem toho vie röntgen upozorniť na zvláštne anomálie či hroziace choroby, počínajúc napríklad cystami. Takýto snímok zobrazí aj tie zuby, ktoré sa ešte neprerezali. U malých pacientov to môžu byť zuby trvalé, u dospelých zase zuby múdrosti alebo nadpočetné zuby, ktoré teda rozhodne majú overenú receptúru, ako človeka potrápiť.

  2. CT zubov – čo to je a na čo slúži?

    CT je skratka anglického termínu computer tomography, ktorý možno do slovenčiny preložiť ako počítačovú tomografiu. Takýto prístroj zhotovuje podobné dvojrozmerné fotografie ako röntgen,urobí ich však niekoľko stoviek v rôznych projekciách a z nich potom vytvorí priestorový obraz. Jeho využitie je naozaj mnohopočetné, no najčastejšie sa využíva pri navrhovaní optimálneho tvaru,dĺžky,priemeru a umiestnenia zubného implantátu. Zhotovenie CT snímky je rovnako ako pri RTG snímkach úplne bezbolestné. Počítačová tomografia má však narozdiel od nich schopnosti vysokého rozlíšenia, takže výsledný záber z CT-čka je omnoho detailnejší.

    U nás v Schill Dental Clinic využívame v oblasti RTG inovatívnu digitálnu technológiu. Vďaka nej je zhotovovanie snímok záležitosťou niekoľkých sekúnd a pacientovi sa dostáva podstatne oveľa menej škodlivého žiarenia ako pri klasickom röntgene. Digitálny systém zachytenia rtg žiarenia nám umožňuje tvorbu kvalitnejších fotografií, ktoré našim lekárom sprostredkujú lepšiu viditeľnosť, a teda následne aj vám podrobnejšie a presnejšie informácie.

Ak sa teda chcete o svojom chrupe dozvedieť viac, vidieť ho z celkom iného svetla a zistiť, či je všetko tak, ako má byť, neváhajte a objednajte sa na prehliadku k našim stomatológom.

Rýchla objednávka

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.
Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.