Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Technológie

CT

1 minúta čítania Zverejnené 8. 4. 2022

CT prístroj

Čo je to CT?

CT – počítačová tomografia. Počítačovú tomografiu používame vtedy, keď je potrebné urobiť detailný trojrozmerný obrázok čeľuste (napr. pri navrhovaní optimálneho tvaru a veľkosti implantátov).

Čo všetko vďaka CT zubný lekár vidí?

Dalo by sa povedať, že všetko v snímanej oblasti. Vidí uloženie zubov a ich koreňov, priebeh koreňov a koreňových kanálikov, kvalitu kosti, prítomnosť a veľkosť rôznych patologických útvarov, uloženie retinovaných (neprerezaných) zubov a ich vzťah k okolitým štruktúram, priebeh nervového kanála, čeľustné dutiny, čeľustné kĺby. Tieto informácie prispievajú k správnej diagnostike a stanoveniu najvhodnejšieho liečebného plánu. 

Boli sme prvým zubným centrom, ktoré malo prístroj CT k dispozícii

Už roky poskytujeme túto službu nie len našim pacientom, ale i jednorázovo, komukoľvek, kto toto vyšetrenie potrebuje, na požiadanie iného lekára. Naši pacienti za snímkom nemusia nikam chodiť, urobíme im ho priamo u nás.

Štítky

Technológie

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka