Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Nové zuby od A po Z

6 minút čítania Zverejnené 26. 4. 2022

Pacientka nové zuby

Komplexné riešenie vašich zubných problémov

Už 25 rokov sa stretávame s pacientmi, ktorí mali problém najesť sa, hanbili sa usmiať a cítili sa zle kvôli svojim zubom. Zlý chrup im výrazne znižoval kvalitu života, ovplyvňoval sociálny život a znižoval sebahodnotu. Je vždy krásne a dojímavé stáť za premenou ľudí, ktorí vďaka novým zubom začnú opäť naplno žiť. Zrazu sú to iní ľudia. Sebavedomejší, šťastnejší. 

Za tie roky sme sa už stretli s akýmkoľvek zubným problémom a neraz aj s prípadmi, ktoré iní vzdali – nezľakli sme sa a zvládli ich. Vďačíme za to nášmu tímu, pozostávajúcemu zo skúsených chirurgov a odborníkov z každej oblasti stomatológie. Vďaka tomu sa na problém pozeráme komplexne a vyčarujeme nové zuby od A po Z s ľahkosťou, rýchlo, kvalitne, k vašej spokojnosti. Každý člen tímu vie, čo má robiť, pracuje s nadšením a nasadením a všetko klape ako hodinky. Ani sa nenazdáte a máte zuby, s ktorými sa opäť schuti najete a zasmejete. Ako by mohla vaša cesta za zdravými novými zubami vyzerať?

Od objednania ku konzultácii za menej ako 48 hodín

Vieme, že váš čas je dôležitý a preto máme systém zorganizovaný tak, aby ste termín dostali do 48 hodín počas pracovných dní. To znamená, že už o deň, dva sa na vás pozrie skúsený lekár. Na základe komplexného vyšetrenia ústnej dutiny a rtg vyšetrenia stavu koreňov a kostí, vám navrhne najvhodnejší liečebný plán pre riešenie vašej situácie. Porozprávate sa aj o rôznych alternatívach a dozviete sa presnú cenu celej liečby – všetkých potrebných zákrokov vrátane anestézie. Tiež budete vedieť, ako dlho bude liečba trvať.

Rozhodnutie je na vás. Môžete si to premyslieť doma, nikto vás do ničoho nebude tlačiť. A keď sa rozhodnete, že ideme do toho, nové zuby od A po Z sú nadohľad. 

 

Od jednoduchých zákrokov po veľkú zubarinu

Od prevencie, cez dentálnu hygienu, liečbu kazov, ale aj komplexné rekonštrukcie, kedy je potrebné vyriešiť viacero vecí – pokazené zuby, zápaly, zlomené zuby, ponechané korene, chýbajúce zuby a neraz i nedostatok kosti, či úplne bezzubé čeľusti – s tým všetkým máme 25 ročné skúsenosti.

Nie je nám cudzia ani estetická úprava zubov, ale aj odhalených krčkov.

V prípade parodontologických ochorení a prejavov ako je krvácanie a zápal ďasien, prítomnosť parodontálnych vačkov či postupný ústup kosti, bude na liečbe spolupracovať lekár, dentálny hygienik a v prípade potreby parodontálny chirurg.

Služby

 • Preventívna stomatológiadentálna hygiena – pomocou nich sa dá predchádzať problémom. Vieme ale, že nikto rodený z neba nespadol, a preto nesúdime, ale všetko zrozumiteľne vysvetlíme a ukážeme Vám, ako sa o zuby správne starať doma.
 • RTG vyšetrenie (OPG, záhryzové snímky, intraorálne snímky) a CT vyšetrenie v rámci kliniky.
 • Liečba malých aj veľkých zubných kazov
 • Čistenie koreňových kanálikov (vyberanie zubných nervov)
 • Liečba zápalov, opuchov a fistúl
 • Liečba sťaženého prerezávania zubov múdrosti
 • Extrakcia zubov
 • Chirurgická extrakcia neprerezaných zubov
 • Zubná chirurgia – resekcia koreňového hrotu, replantácia, autotransplantácia, frenulektómia, excízia, preprotetická chirurgia.
 • Implantológia – je našou srdcovou záležitosťou a preto, alebo vďaka tomu, máme mimoriadne skúsených expertov implantológov, pre ktorých nie je problém nahradiť jeden zub, viac zubov ale aj všetky zuby (napríklad systémom all on 4/ all on 6 ) a ak chýba potrebná kosť, vedia doplniť malý, ale aj rozsiahly kostný defekt.
 • Parodontológia – liečime ochorenia závesného aparátu zubov: konzervatívne alebo chirurgicky a taktiež sa zameriavame na chirurgickú estetickú úpravu odhalených krčkov, ďasien, gummy smile.
 • Estetická stomatológia – fazety, estetická korekcia predných zubov fotokompozitnými dostavbami, keramické výplne, korunky, mostíky či bielenie zubov.
 • Zubná protetika – akékoľvek náhrady zubov – fixné mostíky, korunky ale aj čiastočné a celkové snímateľné náhrady (protézy). Zubných technikov máme na klinike, takže nestrácame čas presunom prác a nesporným benefitom je aj to, že môžu byť prítomní pri výbere tvaru zubov, farby a pri skúškach prác.
 • Detská stomatológia – k deťom pristupujeme rešpektujúco, hravo a ľudsky. Ak sa napriek všetkým snahám nedarí dieťatko ošetriť, netraumatizujeme ho, ale máme možnosť ošetrenia v premedikácii alebo v celkovej anestézii.
 • Mikroskopická stomatológia – na všetko, čo si vyžaduje pohľad pod mikroskopom.
 • Ortodoncia – v Bratislave ponúkame pre deti aj dospelých klasické zubné strojčeky, ale tiež neviditeľné zubné strojčeky Invisalign. V Žiline momentálne pre veľký záujem nie je možné brať nových ortodontických pacientov, v Košiciach túto službu ešte len pripravujeme.
 • Pohotovosť – V Bratislave poskytujeme pohotovostnú službu počas víkendov a sviatkov, vždy je potrebné najskôr zatelefonovať na číslo: 0903 280 280.

Zdravie na prvom mieste

Sme lekári a preto je pre nás prvoradé zdravie. Nemôžeme preto, napríklad zhotoviť fazety na zuby, ktoré nemajú zdravé korene alebo vtedy, keď trpíte agresívnou parodontitídou. Prišli by ste tak zbytočne nielen o zuby, ale aj o peniaze.

Taktiež sme si vedomí našich legislatívnych a medicínskych limitov – ak problém zasahuje do štruktúr, ktoré nespadajú pod náš odbor, alebo ak ide o rizikový prípad, kedy je potrebné vykonať zákrok počas hospitalizácie, musíme pacienta odoslať na vyššie špecializované pracovisko. Každý lekár presne vie, kedy je potrebné liečiť, kedy stav pravidelne sledovať a kedy pacienta odoslať na kliniku ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie alebo k inému špecialistovi. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a tomu zodpovedá liečebný postup. 

 

Prečo neodkladať riešenie zubných problémov

Odkladanie zdravotných ťažkostí zväčša vedie k ich postupnému zhoršovaniu. Je však pochopiteľné, ako k odsúvaniu dochádza. Človek má kopec iných starostí a neraz sa po čase dostaví aj pocit strachu z odsúdenia zubným lekárom. Rozumieme, a preto u nás nikoho nesúdime, ale pomáhame. A chceme pomôcť čím skôr, pretože akékoľvek ochorenie alebo zápal v ústach ohrozuje vaše celkové zdravie. Jednak sa môže šíriť do okolia, kde sa v blízkosti nachádzajú dôležité lebečné štruktúry, no môže postupovať cez hrdlo aj do mediastína, kde sa nachádza srdce, ale aj krvou či lymfou do vzdialených orgánov.

 

Nové zuby od A po Z bez bolesti a bez strachu

Dnes je už bezbolestnosť ošetrení štandardom. Ak napriek empatickému prístupu celého personálu a možnosti kvalitnej lokálnej anestézie, máte stále panický strach, máme možnosť ošetrenia aj v celkovej anestézii. 

 

5-ročná záruka na všetky zákroky

Vážime si vašu dôveru, váš čas, vaše peniaze, jednoducho vás. Preto vám ponúkame tú najvyššiu kvalitu, za ktorou si stojíme. Až 5 rokov.

 

Či už vás trápia bolesti zubov, ustúpená kosť, pokazené zuby, zlomené zuby, ponechané korene či bezzubá čeľusť, na akýkoľvek problém nájdeme riešenie. Objednajte sa a do 48 hodín sa na to spoločne pozrieme.

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka