Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Nové zuby od A po Z

6 minút čítania Zverejnené 26. 4. 2022

Pacientka nové zuby

Komplexné riešenie vašich zubných problémov

Už 25 rokov sa stretávame s pacientmi, ktorí mali problém najesť sa, hanbili sa usmiať a cítili sa zle kvôli svojim zubom. Zlý chrup im výrazne znižoval kvalitu života, ovplyvňoval sociálny život a znižoval sebahodnotu. Je vždy krásne a dojímavé stáť za premenou ľudí, ktorí vďaka novým zubom začnú opäť naplno žiť. Zrazu sú to iní ľudia. Sebavedomejší, šťastnejší. 

Za tie roky sme sa už stretli s akýmkoľvek zubným problémom a neraz aj s prípadmi, ktoré iní vzdali – nezľakli sme sa a zvládli ich. Vďačíme za to nášmu tímu, pozostávajúcemu zo skúsených chirurgov a odborníkov z každej oblasti stomatológie. Vďaka tomu sa na problém pozeráme komplexne a vyčarujeme nové zuby od A po Z s ľahkosťou, rýchlo, kvalitne, k vašej spokojnosti. Každý člen tímu vie, čo má robiť, pracuje s nadšením a nasadením a všetko klape ako hodinky. Ani sa nenazdáte a máte zuby, s ktorými sa opäť schuti najete a zasmejete. Ako by mohla vaša cesta za zdravými novými zubami vyzerať?

Od objednania ku konzultácii za menej ako 48 hodín

Vieme, že váš čas je dôležitý a preto máme systém zorganizovaný tak, aby ste termín dostali do 48 hodín počas pracovných dní. To znamená, že už o deň, dva sa na vás pozrie skúsený lekár. Na základe komplexného vyšetrenia ústnej dutiny a rtg vyšetrenia stavu koreňov a kostí, vám navrhne najvhodnejší liečebný plán pre riešenie vašej situácie. Porozprávate sa aj o rôznych alternatívach a dozviete sa presnú cenu celej liečby – všetkých potrebných zákrokov vrátane anestézie. Tiež budete vedieť, ako dlho bude liečba trvať.

Rozhodnutie je na vás. Môžete si to premyslieť doma, nikto vás do ničoho nebude tlačiť. A keď sa rozhodnete, že ideme do toho, nové zuby od A po Z sú nadohľad. 

 

Od jednoduchých zákrokov po veľkú zubarinu

Od prevencie, cez dentálnu hygienu, liečbu kazov, ale aj komplexné rekonštrukcie, kedy je potrebné vyriešiť viacero vecí – pokazené zuby, zápaly, zlomené zuby, ponechané korene, chýbajúce zuby a neraz i nedostatok kosti, či úplne bezzubé čeľusti – s tým všetkým máme 25 ročné skúsenosti.

Nie je nám cudzia ani estetická úprava zubov, ale aj odhalených krčkov.

V prípade parodontologických ochorení a prejavov ako je krvácanie a zápal ďasien, prítomnosť parodontálnych vačkov či postupný ústup kosti, bude na liečbe spolupracovať lekár, dentálny hygienik a v prípade potreby parodontálny chirurg.

Služby

 • Preventívna stomatológiadentálna hygiena – pomocou nich sa dá predchádzať problémom. Vieme ale, že nikto rodený z neba nespadol, a preto nesúdime, ale všetko zrozumiteľne vysvetlíme a ukážeme Vám, ako sa o zuby správne starať doma.
 • RTG vyšetrenie (OPG, záhryzové snímky, intraorálne snímky) a CT vyšetrenie v rámci kliniky.
 • Liečba malých aj veľkých zubných kazov
 • Čistenie koreňových kanálikov (vyberanie zubných nervov)
 • Liečba zápalov, opuchov a fistúl
 • Liečba sťaženého prerezávania zubov múdrosti
 • Extrakcia zubov
 • Chirurgická extrakcia neprerezaných zubov
 • Zubná chirurgia – resekcia koreňového hrotu, replantácia, autotransplantácia, frenulektómia, excízia, preprotetická chirurgia.
 • Implantológia – je našou srdcovou záležitosťou a preto, alebo vďaka tomu, máme mimoriadne skúsených expertov implantológov, pre ktorých nie je problém nahradiť jeden zub, viac zubov ale aj všetky zuby (napríklad systémom all on 4/ all on 6 ) a ak chýba potrebná kosť, vedia doplniť malý, ale aj rozsiahly kostný defekt.
 • Parodontológia – liečime ochorenia závesného aparátu zubov: konzervatívne alebo chirurgicky a taktiež sa zameriavame na chirurgickú estetickú úpravu odhalených krčkov, ďasien, gummy smile.
 • Estetická stomatológia – fazety, estetická korekcia predných zubov fotokompozitnými dostavbami, keramické výplne, korunky, mostíky či bielenie zubov.
 • Zubná protetika – akékoľvek náhrady zubov – fixné mostíky, korunky ale aj čiastočné a celkové snímateľné náhrady (protézy). Zubných technikov máme na klinike, takže nestrácame čas presunom prác a nesporným benefitom je aj to, že môžu byť prítomní pri výbere tvaru zubov, farby a pri skúškach prác.
 • Detská stomatológia – k deťom pristupujeme rešpektujúco, hravo a ľudsky. Ak sa napriek všetkým snahám nedarí dieťatko ošetriť, netraumatizujeme ho, ale máme možnosť ošetrenia v premedikácii alebo v celkovej anestézii.
 • Mikroskopická stomatológia – na všetko, čo si vyžaduje pohľad pod mikroskopom.
 • Ortodoncia – v Bratislave ponúkame pre deti aj dospelých klasické zubné strojčeky, ale tiež neviditeľné zubné strojčeky Invisalign. V Žiline momentálne pre veľký záujem nie je možné brať nových ortodontických pacientov, v Košiciach túto službu ešte len pripravujeme.
 • Pohotovosť – V Bratislave poskytujeme pohotovostnú službu počas víkendov a sviatkov, vždy je potrebné najskôr zatelefonovať na číslo: 0903 280 280.

Zdravie na prvom mieste

Sme lekári a preto je pre nás prvoradé zdravie. Nemôžeme preto, napríklad zhotoviť fazety na zuby, ktoré nemajú zdravé korene alebo vtedy, keď trpíte agresívnou parodontitídou. Prišli by ste tak zbytočne nielen o zuby, ale aj o peniaze.

Taktiež sme si vedomí našich legislatívnych a medicínskych limitov – ak problém zasahuje do štruktúr, ktoré nespadajú pod náš odbor, alebo ak ide o rizikový prípad, kedy je potrebné vykonať zákrok počas hospitalizácie, musíme pacienta odoslať na vyššie špecializované pracovisko. Každý lekár presne vie, kedy je potrebné liečiť, kedy stav pravidelne sledovať a kedy pacienta odoslať na kliniku ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie alebo k inému špecialistovi. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a tomu zodpovedá liečebný postup. 

 

Prečo neodkladať riešenie zubných problémov

Odkladanie zdravotných ťažkostí zväčša vedie k ich postupnému zhoršovaniu. Je však pochopiteľné, ako k odsúvaniu dochádza. Človek má kopec iných starostí a neraz sa po čase dostaví aj pocit strachu z odsúdenia zubným lekárom. Rozumieme, a preto u nás nikoho nesúdime, ale pomáhame. A chceme pomôcť čím skôr, pretože akékoľvek ochorenie alebo zápal v ústach ohrozuje vaše celkové zdravie. Jednak sa môže šíriť do okolia, kde sa v blízkosti nachádzajú dôležité lebečné štruktúry, no môže postupovať cez hrdlo aj do mediastína, kde sa nachádza srdce, ale aj krvou či lymfou do vzdialených orgánov.

 

Nové zuby od A po Z bez bolesti a bez strachu

Dnes je už bezbolestnosť ošetrení štandardom. Ak napriek empatickému prístupu celého personálu a možnosti kvalitnej lokálnej anestézie, máte stále panický strach, máme možnosť ošetrenia aj v celkovej anestézii. 

 

5-ročná záruka na všetky zákroky

Vážime si vašu dôveru, váš čas, vaše peniaze, jednoducho vás. Preto vám ponúkame tú najvyššiu kvalitu, za ktorou si stojíme. Až 5 rokov.

 

Či už vás trápia bolesti zubov, ustúpená kosť, pokazené zuby, zlomené zuby, ponechané korene či bezzubá čeľusť, na akýkoľvek problém nájdeme riešenie. Objednajte sa a do 48 hodín sa na to spoločne pozrieme.

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka