Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Zubné implantátyZubné mostíky

Nový úsmev pani Moniky v Teleráne

2 minúty čítania Zverejnené 16. 1. 2023

Oplatilo sa počkať na nový úsmev.

Máme tu rok 2023 a hneď na začiatku peknú správu – lepšie povedané, pekný úsmev. Minulý rok vyhlásiala TV Markíza v relácii Teleráno súťaž  s názvom „Nový úsmev”. Šťastie sa usmialo na pani Moniku, ktorú už dlho trápil celkový stav zubov. A tiež to, že sa nemohla usmievať. Prihlásila sa do súťaže a my sme radi, že sme jej mohli pomôcť k novému úsmevu – pozrite sa na ten rozdiel a prečítajte si, ako sme pani Monike vytvorili plnohodnotný úsmev.

Úsmev robí veľa – tak pre vás, ako aj pre vaše okolie. Nový úsmev vie dokonca zmeniť život.

Liečba pani Moniky sa začala vstupnou prehliadkou s RTG a CT snímkami a dentálnou hygienou. Jedna stolička, aby sme ju mohli zachovať, vyžadovala prečistenie koreňových kanálikov, ktoré prebiehalo pod mikroskopom. Bohužiaľ, stav viacerých zubov bol neliečiteľný a museli sme ich extrahovať. Dva zuby sme pani Monike ošetrili krásnymi keramickými korunkami, zhotovenými na počkanie pomocou systému CEREC. Tie sme nasadili na jej zuby a dosiahli tak veľmi rýchlo žiadaný výsledný efekt. Na základe CT snímkov sme pristúpili k implantácii 4 zubných implantátov. (Liečba zubov pani Moniky nešla úplne podľa predstáv a museli sme vykonať explantáciu a následnú implantáciu jedného zuba, keďže sa nezahojil správne. Aj to sa môže stať. Vyriešili sme aj tento problém.) Keď boli všetky implantáty zahojené, vyrobili sme mostík v našom in-house laboratóriu na základe odtlačkov. Zuby sme nasadili na titanové implantáty, ktoré boli s kosťou zrastené a vytvorili dokonalú oporu pre nové zuby. A keď sme pani Monike na záver podali zrkadlo, slzám šťastia sa neubránila.

Pani Monika sa môže konečne smiať, ale hlavne zahryznúť bez obáv – ako s vlastnými zubami. Pozrite si reláciu Teleráno v TV Markíza, kam pán doktor Schill zavítal 16.1.2023 spolu s pani Monikou. A ak vás trápi podobný problém, nájdite si na seba čas a naplánujte si návštevu do Schill Dental Clinic. V Bratislave, Žiline alebo v Košiciach.

Štítky

Zubné implantátyZubné mostíky

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka